Dla szkół, instytucji oraz jednostek budżetowych zakupy z odroczonym terminem płatności!

MAYCO Angoba EG-3 BRICK RED 472 ml

MAYCO Angoba EG-3 BRICK RED 472 ml
  • Symbol produktu: EG003P
  • Kod EAN: 097539036952
  • Producent: MAYCO
Cena: 81,00 zł z VAT (65,85 zł netto)
szt
Inne z tej kategorii
Wysokotopliwa angoba Mayco z serii Stoneware Engobes o numerze EG-3 Brick Red to produkt opracowany do barwienia powierzchni mas kamionkowych oraz porcelany. Charakteryzuje się barwą określaną jako czerwono-brązowa, która pozostaje stabilna podczas procesu wypalania w wysokich temperaturach. Formuła produktu zapewnia matowe wykończenie, pozwalając na uzyskanie surowej, ziemistej tekstury bez połysku.

Produkt jest przeznaczony do aplikacji na glinę w stanie skórzastym, suchą glinę oraz na wypalony biskwit. Dzięki swojej strukturze angoba nie spływa i zachowuje nadane jej kształty, co jest kluczowe w precyzyjnych technikach zdobniczych oraz przy wykonywaniu nacięć w technice sgraffito. Opakowanie o pojemności 472 ml zapewnia odpowiednią wydajność przy pracy nad większymi projektami ceramicznymi.

Podczas wypału w temperaturze 1240°C angoba zachowuje swoje właściwości i kolorystykę, nie wchodząc w niepożądane reakcje z czerepem. Powierzchnia pozostaje matowa, a zastosowanie na niej transparentnego szkliwa wysokotopliwego pozwala na zmianę wykończenia na połyskujące oraz wzmocnienie intensywności odcienia czerwono-brązowego. Jest to materiał dostosowany do wymogów wypału w piecach elektrycznych i gazowych.

Kluczowe cechy

    Stabilna kolorystyka: odcień czerwono-brązowy zachowujący parametry w wysokich temperaturach.

    Wysoki zakres wypału: pełna odporność i stabilność w temperaturach 1200–1300°C.

    Właściwości kryjące: możliwość uzyskania jednolitej warstwy barwnej przy zachowaniu matowej tekstury.

    Precyzyjna aplikacja: formuła ułatwiająca malowanie detali oraz pracę w technikach rytowniczych.

    Kompatybilność: dobra współpraca z masami kamionkowymi i szkliwami transparentnymi.

Zastosowanie

    ceramika artystyczna

    ceramika dekoracyjna

    techniki sgraffito i zdobienie kamionki

Specyfikacja techniczna

    Producent: Mayco

    Seria: Stoneware Engobes

    Kolor / wariant: Brick Red (czerwono-brązowy)

    Wykończenie: Matowe

    Temperatura wypału: 1200–1300°C (wysokotopliwa)

    Sposób aplikacji: Płyn (pędzel, zazwyczaj 2–3 warstwy)
Komentarze i opinie:
Najpopularniejsze produkty
Nr telefonu
22 77 37 861 lub 510 339 338 sklep@artequipment.pl pn-pt: 9:00 - 18:00 / sb: 9:00 - 13:00
dotpay PayPal VISA Master Card
DPD DHL InPost

© ArtEquipment - Internetowy sklep dla plastyków. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Oprogramowanie KQS.store : Realizacja: